Arjantin - Kanada

Copa America, Final Turu
10 Temmuz, 03:00 TR Saati


Arjantin

Form: GGGGGB

2024 Kupa Amerika'da Arjantin, yarı finale yükseldi. "Tangocular" normal süresi ve uzatmaları 1:1'lik skor ile biten maçta penaltılarla Ekvador'u 4:2 yenerek yarı finale kalmıştı.

Bu maçta Arjantin, topa %51 oranında sahip oldu ve tam 8 şut denemesi yaparak 2 kez isabetli şut kaydetti. Arjantin adına gol atan tek oyuncu Lisandro Martínez (35') olmuştu. Ekvador takımı ise toplamda 9 şut girişiminde bulundu ve 2 kez isabetli şut çekti. Ekvador adına golü atan oyuncu Kevin Rodríguez (92') olmuştu. Maçın kaderi ise penaltı vuruşlarında belirlendi ve Arjantin 4:2'lik skor ile rakibini elemeyi bildi.


Arjantin'in son maç istatistikleri

Arjantin'in son oynamış olduğu 6 maç içerisinde en az 1 gol kaydettiğini görebilmekteyiz.

Oynanmış olan maçlarda ise Arjantin'in tam 11 gol atmış olduğunu ve kendi kalesinde sadece 2 gole izin verdikleri istatistiklere yansımış durumda.


Kanada

Form: MBMGBB

Kanada, Copa America karşılaşmasında Venezuela ile 1-1 berabere kalmıştı. Penaltı atışlarına giden maçı ise 4:3'lük skor ile Kanada kazanmıştı.

Bu maçta Kanada, topa %45 oranında sahip oldu ve tam 16 şut çekerek 7 kez isabet sağladı. Kanada adına tek golü atan oyuncu ise Jacob Shaffelburg (13') olmuştu. Venezuela ise maçta tam 16 şut çekti ve 3 kez isabetli vuruş kaydetti. Venezuela adına ise tek gol atan oyuncu Salomón Rondón (65') oldu. Kanada bu maçı dramatik bir şekilde penaltı atışlarında 4:3'lük skor ile kazanmıştı.


Kanada'nın son maç istatistikleri

Kanada'nın son altı karşılaşmasında gol sıkıntısı çektiğini ve sadece 2 gol atabildiğini belirtmekte fayda var. Bu karşılaşmalarda Kanada ise kendi kalesinde tam 7 gol gördü.


Takım Haberleri: Arjantin

Arjantin'in bu maça Emiliano Martinez, Nahuel Molina, Cristian Romero, Lisandro Martinez, Nicolas Tagliafico, Rodrigo De Paul, Alexis Mac Allister, Enzo Fernandez, Nicolas Gonzalez, Lionel Messi ve Lautaro Martinez'den oluşan bir kadro ile çıkması ve 4-4-2 diziliş sistemini kullanarak sahada mücadele edeceğini söyleyebiliriz.


Takım Haberleri: Kanada

Kanada'nın bu zorlu maça Maxime Crepeau, Alistair Johnston, Moise Bombito, Derek Cornelius, Alphonso Davies, Jonathan Osorio, Stephen Eustaquio, Richie Laryea, Jonathan David, Jacob Shaffelburg ve Cyle Larin ile başlaması ve 4-2-3-1 diziliş sistemini kullanarak maçta mücadele etmesi öngörülüyor.


Maç Tahmini

Anahtar Oyuncular: Arjantin için Messi ve Martinez, Kanada için Davies ve David.

Maçın Gidişatı: Arjantin, topa daha fazla sahip olup oyun kontrolünü elinde tutacaktır. Kanada, kontra ataklarla fırsat arayacaktır. Arjantin'in tecrübesi ve bireysel yetenekleri, onları muhtemel favori yapıyor. Ancak, Kanada'nın genç ve dinamik kadrosu sürpriz yapabilir.


Bu Maç İçin En Yüksek Oranlar Nelerdir?

Tempobet’in bu maça özel olarak sunduğu en yüksek oranlara baktığımızda, Arjantin'in kazanması için 1.42 oran, Beraberlik seçeneği için 4.90 oran ve Kanada'nın galip gelmesi için tam 9.00 oranın sunulduğunu görmekteyiz.


Maç Tahmini: 3:0
DAHA FAZLA