Fortuna Düsseldorf - VfL Bochum

Bundesliga Playoffları
27 Mayıs, 21:30 TR Saati


Fortuna Düsseldorf

Form: GBGBGG

Fortuna Düsseldorf, VfL Bochum karşısında aldığı 3-0'lık Bundesliga 1 - Play-off galibiyetinin ardından ikinci ayak mücadelesine çıkıyor.

Bochum karşısında Fortuna Düsseldorf, %40 topa sahip olma oranı ve 7'si kaleyi bulan 21 şut girişimiyle oynadı. Fortuna Düsseldorf'un gollerini Felix Klaus (64') ve Yannik Engelhardt (72') kaydetti. Diğer taraftan Bochum, Düsseldorf kalesini 17 kez yokladı ve bunlardan 3'ü isabet buldu. VfL Bochum tarafında Philipp Hofmann, 13. dakikada kendi kalesine gol attı.

Fortuna Düsseldorf, son 6 maçtır gol atma formunu sürdürüyor ve her maçta kaleyi bulan şutlar atıyor. Bu süre zarfında 12 gol atmayı başaran Düsseldorf, kalesinde 5 gol gördü.


VfL Bochum

Form: MGGMMM

Bol gollü maçları ile bilinen VfL Bochum'un önceki 6 maçında toplam 26 gol gerçekleşti. Bu da Bochum maçları için 4.33'lük bir gol ortalaması anlamına geliyor. Rakip takımlar bu gollerin 18'ini atarken, Bochum 8 golle cevap verebildi.

İlk maçı evinde 0-3'lük skorla kaybeden Bochum'un, ikinci ayak mücadelesinde deplasmanda işi oldukça zor görünüyor.


Kafa Kafaya

İki takımın 03/03/2017 tarihine kadar olan geçmiş karşılaşmaları incelendiğinde, Fortuna Düsseldorf'un 2, VfL Bochum'un 3 galibiyet aldığı ve 1 beraberlik olduğu görülüyor.

Bu maçlarda iki kulüp arasında toplam 17 gol paylaşılırken, bunların 6'sı Düsseldorf tarafından, 11'i ise Bochum'dan geldi. Bu da maç başına ortalama gol sayısını 2.83'e denk getirmekte.

Bu analizleri göz önünde bulundururken, iki takımın yakın geçmişteki karşılaşmalarını da dikkate almanız büyük önem taşımakta.


Takım Haberleri: Fortuna Düsseldorf

Fortuna Düsseldorf teknik direktörü Daniel Thioune'un bu maç öncesinde herhangi bir sakatlık veya cezalı oyuncu sorunu bulunmuyor.


Takım Haberleri: VfL Bochum

VfL Bochum teknik direktörü Heiko Butscher, kısıtlı kadro içerisinden seçim yapmak zorunda. Bochum'un kadrosunda yer almayacağı netleşen isimler; Michael Esser (diz sakatlığı), Philipp Förster (kalça fleksör problemleri), Moritz-Broni Kwarteng (iç diz bağ yırtığı) ve Mohammed Tolba (çapraz bağ yırtığı) oldu.


Maç Tahmini

Tüm verileri analiz ettiğimizde, VfL Bochum ve Fortuna Düsseldorf'un bu karşılaşmada gol atma şanslarının yüksek olduğunu görmekteyiz.

Ancak Düsseldorf'un ilk ayağı 3 farkla kazanması, bu karşılaşmanın seyrini etkileyebilir. Bu sebeple, maçın bitiş düdüğü çaldığında Düsseldorf'un 2-1'lik üstünlüğü ile sonuçlanacağını tahmin ediyoruz.


Bu Maç İçin En Yüksek Oranlar Nelerdir?

Tempobet'in bu maça özel olarak bahis piyasasına sunduğu en yüksek oranlar şu şekilde:

  • Fortuna Dusseldorf'un kazanması için 2.37 oran,
  • Beraberlik seçeneği için 3.45 oran,
  • VfL Bochum'un bu maçtan galip ayrılması için 3.05 oran.

  • Gerçekleştirdiğimiz 2-1'lik skor tahmini için en yüksek oran 9.00 ile Tempobet dikkat çekiyor.


    Maç Tahmini: 2-1    DAHA FAZLA