Hollanda - Türkiye

UEFA Euro 2024, Çeyrek Final Karşılaşması
06 Temmuz, 22:00 TR Saati


Hollanda

Form: GGGBMG

Hollandalı taraftarlar, turnuvada Romanya karşısında elde edilen 0-3'lük zaferin tekrarlanmasını isteyeceklerdir.

EURO 2024 çeyrek finale yükselme maçında Hollanda % 65 topa sahip olma oranıyla oynadı. Hollanda takımı 6’sı kaleyi bulan 23 şut kullandı. Hollanda'nın gollerini Cody Gakpo (20') ve Donyell Malen (83', 93') attı. Romanya kaleye 5 şut çekti ve bunlardan sadece 1'i isabetli oldu.

Alınan son sonuçlar Hollanda savunmasının harika bir dönemden geçtiğini gösteriyor. Hollanda savunma hattı işi sıkı tutuyor! Son 6 maçta kalelerinde toplam 4 gol gördüler. Az gol yeme eğilimin bu maçta da devam edip etmeyeceğini cumartesi akşamı belli olacak!


Türkiye

Form: BMGMGG

Türkiye bu karşılaşmaya Avusturya karşısında aldığı 1-2 galibiyetin moraliyle çıkıyor.

Türkiye bu maçta % 40 topa sahip olma oranı ve 3'ü isabetli olmak üzere 6 gol girişiminde bulundu. Türkiye adına gol atan tek oyuncu Merih Demiral'dı (1', 59'). Avusturya kaleye 21 şut çekti, bunlardan 5'i isabetli oldu. Avusturya adına golü atan oyuncu Michael Gregoritsch (66') oldu.

Takımın form durumuna bakıldığında, Türkiye son 6 maçının 5'inde gol yedi, rakip takımlar toplamda 8 gol atmayı başardı. Savunma hattının sağlam olmadığını söylemek mümkün olabilir.


Kafa Kafaya

İki takım arasında oynanan maçların tarihini 2012 yılına kadar geriye dönük olarak incelediğimizde Hollanda'nın bu maçlardan 3'ünü, Türkiye'nin ise 2'sini kazandığını, berabere biten maç sayısının ise 1 olduğunu görüyoruz.

Bu maçlarda çok sayıda gol kaydedildi; maç başına 3.67 gol ortalaması yakalandı, toplam 22 gol atıldı.

İki ülke en son 07/09/2021 tarihinde Dünya Kupası elemeleri maçında karşılaştı, maç 6-1 Hollanda’nın üstünlüğüyle sona erdi. Karşılaşmada, Hollanda % 67 topa sahip olma oranı ve 11'i isabetli olmak üzere 27 gol girişiminde bulundu. Golcüler Davy Klaassen (1'), Memphis Depay (16', 38', 54'), Guus Til (80') ve Donyell Malen (90') idi. Türkiye ise 10 gol girişiminde bulundu ve 2'si isabetli oldu. Golü atan oyuncu Cengiz Ünder (92') oldu.

Karşılaşmanın hakemi Daniele Orsato'ydu.


Maç Tahmini

Bu maçta Hollanda muhtemelen topa çoğunlukla sahip olacak ve yakaladığı fırsatların bir kısmını gole çevirebilecek.

Buna karşılık, Türkiye de muhtemelen ileriye çıkmakta zorlanacaktır ancak genç yıldızlarıyla yakaladığı atakları en azından bir kez gole çevirebileceklerini düşünüyoruz.

Bu nedenle, maçın sonunda Hollanda'nın kontrollü bir şekilde 3-1 öne geçmesini bekliyoruz.

Uzmanlarımız bu maç için alt 3,5 gol bahsi veriyor.


Bu Maç için En Yüksek Oranlar!

Tempobet'in bu maça özel olarak sunduğu en yüksek oranlara baktığımızda, Hollanda'nın kazanması için 1.67 oran, Beraberlik seçeneği için 4.15 oran ve Türkiye'nin galip gelmesi için tam 5.50 oranın sunulduğunu görmekteyiz.

Tur Atlayan Takım bahislerinde de Hollanda’nın oranı 1.35 ve Türkiye’nin oranı 3.50’dir.


Maç Tahmini: 3:1DAHA FAZLA