İngiltere - İsviçre

UEFA Euro 2024, Çeyrek Final Karşılaşması
6 Temmuz, 19:00 TR Saati


İngiltere

Form: GMGBBG

İngiltere, Euro 2024 hayallerine son dakikada tutunmuştu. Slovakya karşısında geriye düşen Ada ekibini ipten 90+5. dakikada Jude Bellingham almıştı. Uzatmalara giden maçta son sözü ise Harry Kane söylemişti.

Bu maçta İngiltere, topa %63 oranında sahip oldu ve tam 16 şut denemesi yaparak 2 kez isabetli şut kaydetti. İngiltere'nin gollerini Jude Bellingham (90') ve Harry Kane (91') kaydetmişti. Slovakya ise tam 13 şut çekti ve 3 kez isabetli şut vuruşu yaptı. Slovakya adına tel gol atan oyuncu ise Ivan Schranz (25') olmuştu. Karşılaşmayı ise uzatmalarda İngiltere kazanmıştı.

İngiltere'nin son maç istatistikleri;

  • İngiltere'nin son oynamış olduğu 6 maç içerisinde ve kendi kalesinde sadece 3 gole izin verdiğini görmekteyiz.

İsviçre

Form: GBGBBG

Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda Murat Yakın yönetimindeki İsviçre, son şampiyon İtalya'yı 2:0'lık skor ile yenerek ilk çeyrek finalist olmuştu.

Bu maçta İsviçre, topa %49 oranında sahip oldu ve tam 16 şut çekerek 4 kez isabetli şut vuruşu yaptı. İsviçre'nin golleri Remo Freuler (37') ve Ruben Vargas'dan (46') gelmişti. İtalya ise bu maçta 11 şut çekmişti ve sadece 1 kez isabetli şut kaydetmişti.

İsviçre'nin son maç istatistikleri;

  • İsviçre'nin önceki oynamış olduğu 6 maç içerisinde ve kendi kalesinde tam 4 gol gördüğünü ve aynı dönem içerisinde kendi kalelerine 12 gol atıklarını görmekteyiz.

Kafa Kafaya

İki takımın oynamış olduğu önceki maçlara baktığımızda, İngiltere'nin bu karşılaşmaların %67'sinde üstülük kurduğunu ve İsviçre'nin hiç bir galibiyet alamadığını görmekteyiz.

Bu maçlarda toplam 12 gol atılırken, bunların 9'u İngiltere, 3'ü ise İsviçre tarafından atıldı. Bu istatistiklere bağlı olarak maç başına en az 2 gol kaydedilmiş olduğu istatistiklere yansımış durumda.


Tahmin

İsviçre'nin bu rakip, İngiltere karşısında yoğun baskı yaparak en az 1 gol atacağını düşünyoruz. İngiltere'nin ise bu maçı şansa bırakmadan 90 dakika içerisinde kazanacağını ve maç sonunda 2:1'lik bir skor ile üstün ayrılacağını tahmin ediyoruz.


Bu Maç İçin En Yüksek OranlarNedir?

Tempobet'in bu maça özel olarak sunduğu en yüksek oranlara baktığımızda, İngiltere'nın kazanması için 2.35 oran, Beraberlik seçeneği için 3.00 oran ve İsviçre'nin galip gelmesi için tam 3.80 oranın sunulduğunu görmekteyiz.

Ek olarak, Tempobet'te Euro 2024 turnuvasına özel olarak sunulan %10 Ekstra Kazanç kampanyasına katılarak bahis alacağınız maçlarda kazancınızı yükseltme fırsatını sakın kaçırmayın.

Skor Tahmini:2-1DAHA FAZLA