İspanya - Fransa

UEFA Euro 2024, Yarı Final Karşılaşması
9 Temmuz, 22:00 TR Saati


İspanya

Form: GGGGGG

İspanya, son olarak Almanya karşısında aldığı 2-1'lik Euro 2024 galibiyetini tekrar etmek isteyecektir.

O maçta İspanya, %49 topa sahip olma oranı ile oynadı ve 6'sı isabetli olmak üzere 18 gol girişiminde bulundu. İspanya'nın golcüleri Dani Olmo (51') ve Mikel Merino (119') idi. Almanya ise 23 gol girişiminde bulundu ve bunların 5'i isabetli oldu. Almanya adına golü atan oyuncu Florian Wirtz (89') oldu ve İspanya uzatmalarda galip geldi.

İspanya, son 6 maçının her birinde gol attı ve skor üretme konusunda herhangi bir sorun yaşamadı, Bu süre zarfında 16 gol kaydetti ve toplamda 3 gol yedi.


Fransa

Form: BGBBGGB

Fransa, daha önce Euro 2024'te Portekiz ile 0-0 berabere kalmıştı.

O maçta Fransa, %40 topla oynama oranına sahipti ve kaleye 19 şut çekip 5'ini isabet ettirdi. Rakipleri Portekiz ise 14 şut denedi ve 3'ü kaleyi buldu ve ardından Fransa, 5-3'lük penaltı atışlarının ardından galip geldi.

Fransa'nın yer aldığı son 6 maçın 6'sında da oldukça az sayıda gol atıldı. Bu süreçte maç başına atılan gol ortalaması 0.67'de kalırken, Fransa'nın gol ortalaması 0.5 oldu. Aynı eğilimin devam edip etmeyeceğini yakında göreceğiz.


Kafa Kafaya

İki takımın uzun süre öncesine kadar olan geçmiş karşılaşmalarına baktığımızda İspanya'nın 3, Fransa'nın 2 galibiyet aldığını, beraberlik sayısının ise 1 olduğunu görüyoruz.

Bu dönemde toplamda 11 gol atılırken, bunların 7'si İspanya, 4'ü ise Fransa tarafından kaydedildi, bu da maç başına 1.83'lük bir gol ortalaması anlamına geliyor.


Tahmin

Bize öyle geliyor ki Fransa da İspanya da gol atmak için yeterince fırsat yakalayacak ve tarafları birbirinden ayırmak zor. Bu nedenle maçın sonunda skorun berabere olacağı çok yakın bir oyun öngörüyoruz.


Bu Maç İçin En Yüksek OranlarNedir?

Maç sonucu bahsine sunulan oranlara göz atıldığında, İspanya’nın kazanacağına 2.75, beraberliğe 3.00, Fransa’nın galip geleceğine ise 3.10 ile en iyi oranların Tempobet’te sunulduğu görülüyor.

Tarafınızı seçmekte zorlanıyorsanız Çifte Şans bahsini de değerlendirebilirsiniz.

Maç Tahmini: BerabereDAHA FAZLA